foto 1.jpg

UZMAN PSIKOLOG MERVE NAZLI ÇAĞLA

Uzman Psikolog & Aile Danışmanı Merve Nazlı,  Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden (%100 burslu) ‘birincilikle’ mezun olmuş, Ege Üniversitesi ‘Aile Danışmanlığı’ alanında Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 
Lisans hayatı boyunca çocuk ve ergenlerle bir arada olmak adına birçok gönüllü sorumluluk projesinde yer almış, birçok gözlem ve etkinlikte bulunmuştur.
Çocuk ve ergen ve aile danışmanlığı esas ilgi alanları olup, dürtüsellik, kardeş kıskançlığı, korku, kaygı, özgüven, öfke, travma, karşıt gelme bozukluğu, tırnak yeme, sınır koyma, akran zorbalığı, davranış bozuklukları başta olmak üzere birçok alanda çalışmalar sürdürmektedir.
Terapist olarak gerçekleştirdiği çalışmalarının yanı sıra anaokullarına danışmanlık hizmeti vermekte, anne-baba ve öğretmen eğitimleri gerçekleştirmektedir.

 
unnamed.png

SERTİFİKA VE EĞİTİMLER

SERTİFİKALAR


 • Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri Eğitimi, İpek Erdoğan, 2017

(Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Gesell Gelişim Figürleri Testi, Peabody Resim Kelime Tanıma Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, D2 Dikkat Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Goodenough Harris İnsan Çiz Testi, Kelime Söyleyiş Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Catell 2-A Zeka Testi, Catell 3-A Zeka Testi, Porteus Labirentleri Testi, Frankfurter Dikkat Testi)

 • Aile ve Çift Terapisi Eğitimi,  Zübeyit Gün, 2017 

 • Oyun Terapisi, Pınar Akdemir, 2018

 • Çocuk ve Ergenler için Psikolojik Sağlamlılık Programı Uygulayıcı Eğitimi, (Psikolojik sağlamlılık, empati ve zihin kuramı, otonomi, stres yönetimi, problem çözme, esneklik, mizah, olumsuz düşünce avcısı, geleceğe dönüş gibi 10 oturumdan oluşan ve 4 adet ebeveyn oturumunun da dahil edildiği Türkiye’de ilk olma niteliğinde olan bir programdır)

 • Wisc-4 Testi, Türk Psikologlar Derneği, Esmahan Orçin, 2019

 • Transaksiyonel Analiz Eğitimi, Hülya Üstel Eleviş, 2019

 • Çocuk ve Ergenler için Bilişsel Davranışçı Terapi, 2021

 
WhatsApp Image 2022-04-26 at 19.59.08.jpeg

UZMAN PSIKOLOG ESRA ÖZEN

Uzman Psikolog Esra Özen, İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji Lisans eğitimini (%100 burslu) onur derecesi ile tamamlamıştır. Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını ise yüksek onur derecesi ile tamamlamıştır. Kişilerarası İlişkiler Psikoterapisi, Aile Danışmanlığı,  Bilinçli Farkındalık Temelli Eğitimlere, Çocuklar için Test Eğitimlerine, Cinsel Şiddet Temel Farkındalık Eğitimlerine, Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimlerine ve Travma İle İlgili Eğitimlere katılmıştır.

 Bilinçli Farkındalık, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Aleksitimi (duygular için söz yokluğu), Dijital Oyun Bağımlılığı ve Nomofobi (cep telefonu ile sağlanan iletişimden kopmaktan aşırı korkma) ile ilgili uluslararası kongrelerde yayınlanan çalışmalarda yer almıştır. Travma ve ilişkili bozukluklar, kaygı bozuklukları, depresyon tanısı almış ya da kişilerarası ilişkilerde, stres yönetiminde zorlanmalar yaşayan kişilerle çalışmaktadır. Çalışma alanları arasında Çocuk-Ergen-Genç Yetişkin bulunmaktadır.

 

SERTİFİKA VE EĞİTİMLER

 • Psikanalize Giriş Seminerleri

Psike İstanbul

 • Kişilerarası İlişkiler Psikoterapisi

Üsküdar Üniversitesi, Gökben Hızlı Sayar, Oğuz Omay

 • İyi Hissetme Sanatı: Mindfulness Temelli Bilişsel Terapiyle Depresyonun Üstesinden Gelmek

Prof. Dr. Mark Williams

 • Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi

Nilüfer Devecigil, Deneyimsel Oyun Terapisi

 • Aile Danışmanlığı Eğitimi

Başkent Üniversitesi

 • Psikolojik Testler Eğitimi(Gessel Gelişim Figürleri, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, Cattell 2A Zeka Testi, Porteus Labirentleri Testi, Kent EGY Testi, Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Frankfurter Konsantrasyon Testi, Goodenough Harris Bir İnsan Çiz Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi, Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi)

Uzm. Psk. Danışman Aykut Bora

 • Temel Psikotravmatoloji ve Krize Müdahale Atölyesi

Uzm. Psk. Danışman Aykut Bora

 • Cinsel Şiddet Temel Farkındalık Eğitimleri

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği

 • Sınav Kaygısı ve Baş Etme Yöntemleri Atölyesi

Psk. Çağlar Karaman

 • Travma ve Başa çıkma Yolları Workshop

Uzm. Psk. Çiğdem Yumbul


PROJELER

 • The Associations Between The Digital Game Addiction, Reading Mind in the Eyes and Alexithymia in an Adolescent Population.

XVIII. International Congress of European Societyfor Child and Adolescent Psychiatry (ESCAP),

Viyana, İtalya (2019)


 • Nomophobia, and its Associations with Alexithymia, Mindfulness and Meta-cognition  Styles in Turkish Adolescents

XXIII. İnternational Association For Child and Adolescent Psychiatry and Allied Professions,

Prag, Çek Cumhuriyeti (2018)


 • Depresyon Düzeyinin Bilinçli Farkındalık ve Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Düzeyi ile olan İlişkisi Bildirisi Sunumu,

Öğrenci Bilimsel Kongresi (2018)


 • Investigating the Relationships Between the Depression, Attention Deficit Hyperactivity Syptoms and Mindfulness Levels in a group of universty students in Istanbul

XIV. European Conference on Social and Behavioral Sciences,Odessa, Ukrayna (2017)

 
Calm Sea

“Ebeveynlerin duyguları etkisiz ya da çok kararsız olduğunda ya da annenin aklı başka bir yerde olduğu zaman, çocuklar kendilerini kaybolmuş hisseder.”

Anna Freud