top of page
foto 1.jpg

UZMAN PSIKOLOG MERVE NAZLI ÇAĞLA

Uzman Psikolog & Aile Danışmanı Merve Nazlı,  Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden (%100 burslu) ‘birincilikle’ mezun olmuş, Ege Üniversitesi ‘Aile Danışmanlığı’ alanında Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 
Lisans hayatı boyunca çocuk ve ergenlerle bir arada olmak adına birçok gönüllü sorumluluk projesinde yer almış, birçok gözlem ve etkinlikte bulunmuştur.
Çocuk ve ergen ve aile danışmanlığı esas ilgi alanları olup, dürtüsellik, kardeş kıskançlığı, korku, kaygı, özgüven, öfke, travma, karşıt gelme bozukluğu, tırnak yeme, sınır koyma, akran zorbalığı, davranış bozuklukları başta olmak üzere birçok alanda çalışmalar sürdürmektedir.
Terapist olarak gerçekleştirdiği çalışmalarının yanı sıra anaokullarına danışmanlık hizmeti vermekte, anne-baba ve öğretmen eğitimleri gerçekleştirmektedir.

unnamed.png

SERTİFİKA VE EĞİTİMLER

SERTİFİKALAR


  • Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri Eğitimi, İpek Erdoğan, 2017

(Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Gesell Gelişim Figürleri Testi, Peabody Resim Kelime Tanıma Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, D2 Dikkat Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Goodenough Harris İnsan Çiz Testi, Kelime Söyleyiş Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Catell 2-A Zeka Testi, Catell 3-A Zeka Testi, Porteus Labirentleri Testi, Frankfurter Dikkat Testi)

  • Aile ve Çift Terapisi Eğitimi,  Zübeyit Gün, 2017 

  • Oyun Terapisi, Pınar Akdemir, 2018

  • Çocuk ve Ergenler için Psikolojik Sağlamlılık Programı Uygulayıcı Eğitimi, (Psikolojik sağlamlılık, empati ve zihin kuramı, otonomi, stres yönetimi, problem çözme, esneklik, mizah, olumsuz düşünce avcısı, geleceğe dönüş gibi 10 oturumdan oluşan ve 4 adet ebeveyn oturumunun da dahil edildiği Türkiye’de ilk olma niteliğinde olan bir programdır)

  • Wisc-4 Testi, Türk Psikologlar Derneği, Esmahan Orçin, 2019

  • Transaksiyonel Analiz Eğitimi, Hülya Üstel Eleviş, 2019

  • Çocuk ve Ergenler için Bilişsel Davranışçı Terapi, 2021

PSİKOLOG
İLAYDA NUR AKSÖZ

Psikolog İlayda Nur Aksöz, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nden onur derecesi ile mezun olmuştur. Lisans döneminde psikolojinin çeşitli alanlarıyla ilgili stajlarını tamamlayıp klinik alanda çalışmaya karar vermiştir. Lisans eğitimi ve sonrasında ağırlıklı olarak çocuk ve ergenlere yönelik eğitimler almıştır. Bunların başında Filiz Çetin tarafından verilen Family Enhancement & Play Therapy Center onaylı Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimi gelmektedir. 
Mezuniyetinin ardından bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde özel eğitime ihtiyacı olan çocuklara yönelik faaliyetlerini sürdürmüştür. Burada çalıştığı süre boyunca ailelere yönelik düzenlediği seminerlerin yanı sıra aile danışmanlıklarını birebir yürütmüştür. 
Oyun terapisti olarak özellikle çalışma alanları; kardeş kıskançlığı, uyum problemleri, ayrılık kaygısı ve bağlanma sorunları gelmektedir. Bunların yanı sıra ebeveyn-çocuk/ergen ilişkisine odaklanmaktadır.
Psikolojide uzmanlaşmanın uzun yıllar ve emek getirdiğine inanan Aksöz, kendini geliştirmeye ve yeni eğitimler almaya devam etmekte ve çocuk-ergen, genç yetişkin alanlarında danışan kabul etmektedir.

WhatsApp Image 2022-10-03 at 18.08.22.jpeg
Calm Sea

“Ebeveynlerin duyguları etkisiz ya da çok kararsız olduğunda ya da annenin aklı başka bir yerde olduğu zaman, çocuklar kendilerini kaybolmuş hisseder.”

Anna Freud

bottom of page